Politsei

Küsimus: Kas on võimalik, et kriminaalse joobega avarii põhjustanud juhil ei võetagi juhtimisõigust ära?14.08.2015

tere,
Kas on võimalik, et kriminaalse joobega avarii põhjustanud juhil ei võetagi juhtimisõigust ära?
Nimelt, märtsi lõpus sõitis mulle üks tegelane küljepealt sisse, põgenes ära, politsei abiga saime ta kätte, puhus kriminaalse joobe, veeti jaoskonda täppismasina juurde, seal puhus ka kriminaalse joobe.
Müstika on see, et tüüp on ikka roolis, pidevalt näen teda ringi sõitmas. Kuna tehti kindlustuse jaoks paberid ka, on mul ta juhiloa number ja isikukood olemas. Juhiluba kontrollides on "KEHTIV JUHTIMISÕIGUS".
Keegi nüüd võiks mulle seletada kuidas selline asi võimalik on?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, see on võimalik

Mootorsõiduki joobeseisundis juhtimise eest näeb karistusseadustiku § 424 ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastast vangistust, juhtimisõiguse ära võtmist antud säte sanktsioonina ette ei näe.

KarS § 424. Mootorsõiduki, maastikusõiduki ja trammi juhtimine joobeseisundis
Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest joobeseisundis –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.