Politsei

Küsimus: Kas netis sõimamine on karistatav?14.08.2015

Tere!
Kas netis sõimamine on karistatav?
Sõimas mind "meeshooraks". Kirjutas ka korduvalt nii "Tapa ära ennast". Asi ei piirdunud ka sellega, ta kirjutas oma sõpradele ja tuttavatele, et mina olen süütuse kaotanud (olen 13). Süüdistab mind selles, et ma räägin teda taga, aga seda ma ei tee. Ise räägib minu kohta igasuguseid valesi ja teisi asju. Kui mina räägin ühe asja tema poisile, kes on minu parim sõber, siis on tema meelest suur draama. Tüli algas sellest et ma astusin suhtesse ühe tüdrukuga, kes talle ei meeldi. Hakkas sellepärast minust taga rääkima.
Et kas temaga on midagi võimalik ette võtta?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,

Internetis Teie jaoks ebameeldivalt käituva kasutaja vastu aitab kõige kiiremini selle isiku blokeerimine. Sõimamine, tagarääkimine ja alusetu laimu levitamine ei ole karistatavad selliselt nagu seda on muud rikkumised, ehk politsei ei tee selle eest trahvi. Küll aga on võimalik selle eest pöörduda kohtusse ja nõuda tekitatud kahju hüvitamist läbi kohtupidamise.