Politsei

Küsimus: Mis ja kui suur võib olla karistus juhilubadeta sõidu eest?01.09.2015

Kui mul on auto, millel on kehtiv ülevaatus ja kindlustus, kuid puudub juhtimisõigus ja mul on vaja sõita maapiirkonnas ca 3-5 km, et siis rooli saada juhtimisõigusega juht. Ametlikult olen auto omanik mina ja lubadega juht on eakam inimene, kes ei jõua kõndida seda 3-5km ja muud transporti pole. Siis küsimus mis karistuse võin ma saada ja kui suure trahvi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Maksimaalne karistus on 200 trahviühikut ehk siis kuni 800 eurot või arest.

Soovitus: sõiduk võikski olla selle teise inimese valduses, kes tuleb ja võtab teid ennast hommikuti peale, kui te ise seda vahemaad kõndida ei soovi.