Politsei

Küsimus: Kuhu pöörduda kui autojuht käitub teiste liiklejate suhtes selgelt ebaviisakalt?03.07.2015

Sõitsin lastega koos jalgratastega. Järku laskis üks auto minu läheduses signaali. Muidugi ma ehmatasin ja vaatasin tagasi et kes see nii signaalitab ja miks. Auto sõitis minu kõrvale ja juht hakkas räuskama "Mida sa vaata? What?". Olin täitsa šokis.
Kuhu sellisel juhul pöörduda? Kas Politsei teeb midagi autojuhile? Muidugi ma markasin auto numbrit.
Äitah vastuse eest

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ebaviisakaid inimesi leidub nii juhtide kui jalakäijate seas. Kui keegi ikkagi rikub pahatahtlikult teiste rahu lärmates ja ebatsensuurseid väljendeid kasutades, võib helistada 112. Olenevalt siis situatsioonist häirekeskuses otsustatakse, kas kohale saata patrull, tuleb ühendust võtta korrarikkujaga telefoni teel või mõni muu lahendus. Teatada tuleks juhtunust kohe.

Antud juhtumil tundub, et tegemist oli ühekordse olukorraga, kus isik ebaviisakalt Teie poole nähvates pöördus. Kui midagi muud sellele ei järgnenud, siis ma loeks juhtunu sellega ka lõppenuks. Politsei poolset korralekutsumist minu hinnangul siin vaja ei ole.