Politsei

Küsimus: Kas politsei võib sõidutada joodikuid oma bussis, kus ilmselt puuduvad turvavööd ja muu vastav sisustus?03.07.2015

Tere.
Nähes telerist, kuidas politsei joodikuid pidevalt VW bussi tüüpi sõidukisse tagant uksest sisse paigutab, tekkis küsimus. Kas see on ikka kõik õiguspärane. Pole isiklikult sellist sõidukit seest näinud, kuid eeldan, et sellises sõidukis puuduvad taga turvavööd millega joodikut sõidu ajal kinnitada. Liiklusseaduses kirjas, et enne sõidu alustamist tuleb kinnitada turvavööd.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Turvavöö tuleb kinnitada nendes sõidukites, kus need on olemas. Turvavöösid ei ole kinnipeetute transpordiks kohandatud bussides just turvalisuse kaalutlustel. Paraku on turvavööga, mis loodud inimese elu hoidma, võimalik see ka endalt või teiselt inimeselt võtta. Seetõttu neid kongis ei olegi. Küll on selge, et kui keegi on sinna paigutatud, peab politseinik liikluses olema eriliselt hoolas ning alarmsõit on sellisel juhul välistatud.