Politsei

Küsimus: Kas alaealisele kehtib ka aastane lubade tegemise keeld, kui olen 17-aastane ja sain lubateda sõidu eest trahvi?16.06.2015

Tahaks tegema hakkata autolube, sest saan augustis 18-aastaseks, aga ma ei tea kas ma saan teha või ma ei saa teha. Olen kuulnud, et täisealisel on aastane keeld. Kas mulle kehtib ka see?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Juhtimisõigust ei anta isikule, keda on varasemalt karistatud mootorsõiduki juhtimisõiguseta juhtimise eest ja karistus on kehtiv. Vanuselist erisust siin ei ole. Seega ei saa Teile juhtimisõigust anda enne, kui Teile määratud karistuse kandmisest (näiteks trahvi tasumisest) on möödunud üks aasta.