Politsei

Küsimus: Kas relvaeksamil on küsimused ka esmaabi kohta ning kas saab sooritada ka proovilasu?16.06.2015

Tere! Kas relvaeksamil on küsimused ka esmaabi kohta? Kas laskmiskatsel saab sooritada ka proovi lasu? Soovin soetada relva jahipidamiseks.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

https://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/relvaeksam/

Eksam koosneb kahest osast: teoreetilisest eksamist ja laskmiskatsest.

Teoreetilisel eksamil kontrollitakse eksamineeritava teadmisi järgmistes valdkondades:

relvade ja laskemoona soetamine, sissetoomine, registreerimine ja võõrandamine;
tulirelva ja laskemoona seaduspärane hoidmine, edasitoimetamine, kasutamine, kandmine, hooldamine;

kannatanule esmaabi andmine laskevigastuste korral;

vastutus Relvaseaduse ja selle rakendusaktide nõuete rikkumise eest;
ohutusnõuded relva käsitsemisel

Proovilasku relvaeksamil ei ole.