Politsei

Küsimus: Millistele tingimustele peavad vastama veoautode kaalumisplatsid (külg- ja pikikalded) ja milline on lubatud eksimus?01.09.2015

Millistele tingimustele peavad vastama kaalumisplatsid (külg- ja pikikalded) ja milline on kaalude lubatud eksimus?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Sõiduki kogumassi ja teljekoormuse mõõtmise metoodikast tulenevad järgnevad punktid:
1. Sõiduki, autorongi või masinrongi kogumassi mõõtmisel ei tohi mõõtekoha teepinna kalded sõiduki piki- ja ristisuunas ületada ± 5%.
2. Teljekoormuse mõõtmisel ei tohi mõõtekoha teepinna kalle sõiduki pikisuunas ületada ± 1,0 % ja ristisuunas ±5%.

Mõõtekoht peab olema kattega- või kruusatee, mis välistab kaalude ebaühtlase vajumise kaalumise ajal. Kaalude all ei tohi olla lahtist kruusa, killustikku või muud, mis ei lase kaaludel täielikult toetuda maapinnale.

Rattakoormus kaalude lubatud piirhälvete väärtused:
Kasutatavaid kaale on erinevaid ja ka nende piirhälvete väärtused on erinevad. Kaalude lubatud eksimus on 1,5e+3% mis on laiendmääramatuseks ja see arvutatakse igalt rattakoormuselt eraldi

Evocar 2000 kaal
Kaalu lugem e
100…3000 10
3001…6000 20
6001…10 000 50

Haenni WL 103
Kaalu lugem e
500…10 000 50