Politsei

Küsimus: Millal saan esmaseid lubasid taotleda, kui jäin vahele lubadeta sõidu eest?04.06.2015

Kui jäin vahele lubadeta sõitmisega (rikkusin LE §90 lg 1) ja mind karistatakse/karistati LS §201 lg 1 kohaselt, siis kas/millal on mul võimalik omandada piiratud juhtimisõigust (nn. piimakaid)?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Esimene võimalus selleks avaneb kui karistuse kandmisest (trahvi maksmisest) on möödas mitte vähem kui 1 aasta ja vahepealsel ajal ei ole toime pandud uusi õigusrikkumisi.