Politsei

Küsimus: Kas ma võin sõita alevikus 49cc krossikaga, kui on olemas jalgratta juhiluba?05.06.2015

Kas ma võin sõita alevikus 49cc krossikaga, kui on olemas jalgratta juhiluba?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusseadus defineerib: mopeed on kaherattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus ei ületa 45 kilomeetrit tunnis ja mille töömaht sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral ei ületa nelja kilovatti.

Mopeedi juhtimiseks ei piisa jalgrattalubadest. Vaja on LS § 94 tulenevalt kas mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust.