Politsei

Küsimus: Kas Eestis võib politseinikku filmida ning millistel tingimustel?21.05.2015

Kas Eestis võib politseinikku filmida ning millistel tingimustel?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, kuldreegel on see, et tööd tegevat vormis politseiametnikku võib avalikus kohas filmida, kuid ka sellel on omad erisused. Näiteks ei või politseinikku filmida siis, kui ta kasutab andmebaase, et vältida ligipääsu isikuandmetele. Kindlasti ei tohi filmida nii, et see segab politseinikul tema töö tegemist. Politseinik võib sündmuskoha kaitseks kehtestada ala, kuhu asjasse mittepuutuvad inimesed sh filmihuvilised tulla ei tohi. Filmimisel tuleb arvestada ka teiste sündmuses osalejate soovidega ning kannatanul või ka süüteo toimepanijal on õigus filmimist keelata. Need põhimõtted kehtivad avalikus kohas avalikku teenistusülesannet täitva politseiaimetniku osas ning näiteks kriminaalpolitseitöö puhul või eraruumides peab filmimiseks alati olema eelnev luba.