Politsei

Küsimus: Kas auto omanikule saadetakse ka info selle kohta, et passis kasutajana kirjas olija jäi joobes juhtimisega vahele?12.05.2015

Kui sain karistada joobes juhtimise eest, olen auto dokumentides kirjas kasutajana, kas selle rikkumise kohta saadetakse teade ka auto omanikule?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Eraldi teavitamist kasutaja karistamise kohta ei tehta, küll aga võetakse tavaliselt omanikuga ühendust menetluse käigus. Näiteks see võib toimuda juhtimiselt kõrvaldamisel - keegi peab sõiduautole järele tulema. Kindlasti aga oleks endal mõistlik sellest omanikule teada anda.