Politsei

Küsimus: Mis ma pean ette võtma, kui naaber lubas mu kassi ära tappa?15.05.2015

Tere!
Meie majal on väike aed taga pool. Majas on 12 korterit. Minu kass jalutab seal. Olen näinud, et mu naaber hoidis minu kass ja proovis mürki anda. Ma küsisin, et mida ta teeb, tema ütles, et ma tapan su kassi ära.
Ma ütlesin, et sa ei saa seda teha, aga ta ütles, et ma teen mida tahan ja mulle ükskõik.
Teine elanik oli ka tunnistaja.
Mis ma pean ette võtma?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selle kohta võite teha politseisse avalduse. Ilmselgelt on kassi heaolu või koguni elu ohus ning isik võib enda sõnade kohaselt selle süüteo siiski toime panna. Kohalik konstaabel peaks isikule selgitama loomapiinamise või taolise hukkamise tagajärgi ning seda tegu ennetama.