Politsei

Küsimus: Mida teha, kui kardan agressiivset naabrit, keda politsei palus jälgida ja veel helistada kui midagi kahtlast kuulen?28.04.2015

Tere, Hiljuti kolisid meile uued naabrid ning politsei võttis minuga ühendust, et tegemist on probleemse perega, kus lapse vastu võidakse kasutada vägivalda ning peres toimuv on jälgimise all. Paluti helistada kohe politseisse, kui midagi kahtlast kuuleme. Pidevalt on kuulda lapse kõva nuttu ja asjadega lõhkumist. Teisi meie trepikojas ei ela ning mina ei julge politseid kutsuda, kuna ma ei tea, mis seal korteris toimuda võib ja kas laps nutab lihtsalt palju, samuti kardan ise agressiivse naabriga konflikti minna. Kas on võimalik anonüümselt politsei kutsuda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politsei kutsumine on reeglina anonüümne. Aga soovi korral võite alati telefonis rõhutada, et politsei ise palus teada anda, kui midagi kahtlast toimub ja seega palute, et ei öeldaks, et naaber kutsus välja.