Politsei

Küsimus: Kas saan tagasi võtta perevägivalla kohta politseile tehtud avalduse?28.04.2015

Kui olen teinud avalduse nüüdseks juba eksabikaasa peale politseis perevägivalla pärast, kas mul on võimalik seda lõpetada? Ja kas sellega ka kaasneb midagi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Teatud juhtudel on võimalik menetlus lõpetada, kuid selleks peaksite siiski politseisse minema ja uurijaga vestlema ning põhjendama oma otsust. Üks, mida kindlasti kontrollitakse, on asjaolu, kas Teid on mõjutatud mõnel ebaseaduslikul viisil (näiteks ähvardades) sellest loobuma. Kindlasti tuleks mõelda ka sellele, et kui isik jääb karistuseta, siis võivad olla tagajärjed veelgi halvemad, sest sellega jääb isikule arusaam, et kõik, mis ta tegi, oli õige. Ta võib seda tegu korrata ka järgmise elukaaslase peal. Politsei seisukohast on taoliste perevägivallatsejatega tegelemine väga oluline just ka ennetuse seisukohast.

Karistada on võimalik Teid siis, kui eelnevalt antud ütlused ei vastanud tõele.