Politsei

Küsimus: Kas saan teha load ära enne kui lubadeta sõidu karistumenetlus läbi saab, sest aasta jooksul ju siis lube teha ei saa?24.04.2015

Nimelt jäin eile politseile vahele lubadeta sõiduga ning öeldi, et ei saa aasta aega enam lube teha, kuigi autokool on lõppstaadiumis. Küsimus siis selline, et kas ma saan teha load ära enne kui menetlus läbi, öeldi, et läheb kuu aega? Ja kui ma saan, siis kas need jäävad peale menetlust mulle kätte. Kui ma jõuan kuu ajaga ARK-s eksamid ära teha ja autokooli lõpetada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Juhtimisõigust ei anta, kui isiku on karistatud LS § 201 rikkumise eest. Seni kuni Teile ei ole teatavaks tehtud otsust, ei ole Teil ka vastavat karistatust. Seega selle kuu aja jooksul saate load ära teha.