Politsei

Küsimus: Kas pipragaasi kasutamine on seadusega kuidagi reguleeritud?10.04.2015

Tere,
Kas pipragaasi kasutamine on seadusega kuidagi reguleeritud? Kas nt tavaline baari töötaja võib seda kasutada tülika kliendi baarist minematoimetamiseks? Kui tegemist ei olnud turvatöötajaga ega kasutatud gaasi ka otseselt enesekaitseks, kas sel juhul oleks mingit seaduslikku alust pipragaasi kasutanud isiku karistamiseks?

Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Pipragaas on enesekaitse vahend ja ette nähtud siiski üksnes ründe tõrjumiseks. Kindlasti ei tohiks kasutada gaasi tülika kliendi baarist minematoimetamiseks - gaasi kasutamine siseruumides on äärmiselt ohtlik ja lisaks nn "tülikale kliendile" võib paar ka ülejäänud klientidest tühjaks joosta. Seaduslik aluse kohta hinnangu andmiseks on hetkel vähe lähteandmeid, seega oleks mõistlik esitada avaldus lähimas jaoskonnas.