Politsei

Küsimus: Kas menetleja võtab karistuse määramisel arvesse ka 8 aastat tagasi olnud analoogset väikse joobega juhtumit?10.04.2015

tere
Juhtus kahjuks nii, et tuvastati joove 0,28 väljahingatavas õhus. Pole olnud 8 aastat ühtegi rikkumist. Enne seda oli kahjuks samasugune kasristus. Asjad on kõik aegunud, karistused kantud, trahvid makstud. Kas menetleja arvestab ka 8 aastat tagasi olnud juhtumit?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Uue karistuse määramisel võetakse arvesse kehtivad sama seaduse ja paragrahvi rikkumised ning muud kergendavad ja raskendavad asjaolud. Viimased leiate karistusseadustiku paragrahvidest 57 ja 58 (https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv). Seega Teie tänaseks aegunud süütegu enam ei lähe arvesse, kuid karistuse suurust võivad mõjutada muud asjaolud.