Politsei

Küsimus: Mida teha kui naaber päeval lärmab ja see kostub meie kinnistule ja eluruumidesse?22.04.2015

Kuidas kehtiv regulatsioon reguleerib rahurikkumist päevasel ajal. Näiteks kui naaber lärmab ja see kostub meie kinnistule ja eluruumidesse. Kas politsei peab sellele reageerima?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Korrakaitseseadusest tulenevalt on ette nähtud politsei sekkumine siis, kui teiste rahu rikutakse ajavahemikus kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni. Kui rahu rikkumine toimub päevasel ajal ja see ei ole normaalse elutegevusega kaasnev müra (normaalne on tolmuimeja heli, puude lõhkumine, klaveri mängimine), vaid midagi pahatahtlikku (võimendusega rokk-kontsert, mida ei kuule ainult naabrid, vaid terve küla), siis võib ikkagi helistada 112 ja paluda politsei abi. Patrull tuleb kohale ja selgitab müra tekitajale, mis on normaalne elutegevuse käigus tekkiv müra ning milline kontserti korraldamine eeldab juba kasvõi näiteks autoriõiguse seaduse järgimist. Tegemist on vestlusega, milles antakse teada, et tema tegevus häirib teisi inimesi ja millega mõjutatakse isikut oma käitumist muutma, kedagi aga väärteo korras karistada ei saa.