Politsei

Küsimus: Kuidas taotleda lähenemiskeeldu elukaaslase skisofreenikust emale?22.04.2015

Kuidas taotleda lähenemiskeeldu? Elukaaslase ema on skisofreenik ja käib minu korteri ukse taga karjumas ja ust lõhkumas. Ühe ukse lõhkus ära nii, et pidime selle välja vahetama. Käib ka mu vanemate ukse taga. Kuna elan kortermajas, siis on püstaku inimesed vihased, et minu ukse taga käib selline lõhkumine. Inimene on haige ja ei võta oma rohte ja on alkohoolik, kui joob, siis keerab ära. On ähvardanud ka. Mida tegema peaks?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Siin ei ole küsimus ainult Teie vara kaitses ja naabrite rahu tagamises. Kuna vara lõhkumise näol on tegemist väärteoasjaga, siis selle raames lähenemiskeeldu taotleda ei saa, vaid te peaksite pöörduma kohtusse. Samas tuleks tegeleda pigem küsimusega, kuidas seda inimest aidata, lähenemiskeelust siinkohal abi ei oleks. Võibolla peaks ta olema mõnes sotsiaalasutuses, kus tema eest keegi hoolt kannaks, sest antud juhul on ta ju ohuks nii endale kui teistele.