Politsei

Küsimus: Millal aegub väärtegu (pisivargus kaupluses) ja milliseid piiranguid see mulle veel 5 aastat hiljem seab?01.04.2015

Tere,
1.millal aegub Eestis väärtegu: pisivargus kauplusest, mille tulemusel määrati rahatrahv;
2.kas see keelab täna 5 aastat hiljem relvaloa taotlemist;
3.kas see seab piirangu kandideerida tööle avalikku sektorisse;
3.kas see liigitub "tahtliku riigivastase kuriteo alla".

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

1. Karistusregistri seadus § 24. Registrisse kantud karistusandmete kustutamise tähtajad
(1) Karistusandmed kustutatakse registrist ja kantakse üle arhiivi, kui:
1) väärteo eest mõistetud või määratud rahatrahvi tasumisest, aresti kandmisest, üldkasuliku töö sooritamisest või põhikaristusena juhtimisõiguse äravõtmisest on möödunud üks aasta;

2. Relvaseaduse § 36 sellist keeldu ette ei näe.

3. Avaliku teenistuse seadus sellist keeldu ette ei näe

3.2 Riigivastased süüteod on sätestatud karistusseadustiku 15. peatükis. Pisivargus on varavastane süütegu, millised asuvad 13. peatükis, seega pisivargus EI OLE riigivastane kuritegu.