Politsei

Küsimus: Mis karistus kaasneb juhul, kui autokooli lõputunnistus on juba käes ja peaksin sõitmisega politseile vahele jääma?01.04.2015

Tere!
Mul on autokooli lõputunnistus käes. On jäänud vaid Arki sõidueksam sooritada. Juhul, kui ma sõidan nt äärelinnas ja mind peatab politseiametnik, kas siis saan karistuseks trahvi ilma lubadeta sõidu eest või kaasneb sellele ka muu karistus. Nt, et ma ei pääse enam sõidueksamile?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Seni kuni Te ei ole läbinud eksamit puudub Teil juhtimisõigus ja Teid karistataksegi mootorsõiduki juhtimise eest, omamata vastavaka kategooria juhtimisõigust, ehk LS § 201 lg 1 järgi.

§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

Ning vastavalt LS § 106 lg 1 p 3 ei ole Teile võimalik anda juhtimisõigust
(1) Auto ja mootorratta juhtimisõigus antakse ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel:
3) ei ole karistatust käesoleva seaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või

Seega oleks Teil mõistlik kannatada seni, kuni eksamid on tehtud.