Politsei

Küsimus: Mis mind ees ootab, kui jäin alaealisena alkoholi tarbimisega politseile esimest korda vahele?03.04.2015

Tere! Jäin hiljuti alkoholi tarbimisega politseile esmakordselt vahele. Kas joobe suurusest oleneb trahvi suurus ning kooli teatamine? Kas esimese korraga alaealiste komisjon tuleb ning kas üldse kooli teatatakse? Mõnel sõbral on teatatud ja mõnel mitte.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Joobe suurus ja trahvi määr ei ole omavahel seotud. Trahvi suurus sõltub eelnevast karistatusest ja osaliselt sellest, kas isik on oma veast aru saanud või mitte.

Alaealiste komisjoni saatmise otsustab menetleja. Komisjoni materjalide juurde kuulub ka õpilase iseloomustus, mida küsitakse koolist. Seda tehes lapse süütegu teatavaks ei tehta, küll aga saab kool teada selle komisjoni istungil osaledes.