Politsei

Küsimus: Kas bussis ilma piletita sõidu eest saadud trahv mõjutab juhilubade tegemist?01.04.2015

Kuna load on peaaegu olemas, tekkis küsimus: Kas igasugune (sh ka ilma piletita sõidu eest saadud) trahv võib mõjutada lubade tegemist? Kas see vastab ka tõele või tõesti lükkub lubade tegemine ark-is edasi?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Iga trahv seda ei mõjuta. Nn mõjutavad §-d on toodud liiklusseaduse § 106:
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011010?leiaKehtiv

§ 106. Auto ja mootorratta juhtimisõiguse andmine
(1) Auto ja mootorratta juhtimisõigus antakse ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel:
3) ei ole karistatust käesoleva seaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või
4) ei ole karistatust karistusseadustiku 23. peatükis sätestatud liiklussüüteo eest või
5) ei ole korduvalt karistatud käesoleva seaduse 15. peatükis sätestatud väärtegude eest, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud rikkumised.