Politsei

Küsimus: Kas tagantjärgi on võimalik trahvida, kui videolt on näha, et alaealine suitsetab kooli territooriumil?27.03.2015

Tere! Kui alaealine suitsetab kooli territooriumil, koolifilmi jaoks, kas siis on võimalik politseil trahvida seda inimest, kui videot näeb politsei või keegi annab teada sellest? Tean, et alaealisel on keelatud suitsetada ja seda veel vähem kooli territooriumil, aga kas tagantjärgi (video põhjal) on siis võimalik trahvida?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Seadus ei näe antud paragrahvis ette erandeid. Alaealise suitsetamise keeld on absoluutne. Pigem soovitaksin siinkohal filmiklipi tegemiseks kasutada sigaretile sarnanevat eset, kui see tõepoolest on seal oluline.

Väärtegu võib menetleda kuni 2 aastat pärast rikkumise toimepanemist. Video on üks tõenditest, mille alusel on võimalik koguda juurde ka teised tõendid (tunnistajate ütlused), seega jah, antud juhtumit on võimalik menetleda.