Politsei

Küsimus: Kas on ekspertiisiga võimalik tuvastada, millal on kiri kirjutatud?27.03.2015

Kas on ekspertiisiga võimalik tuvastada, millal on kiri kirjutatud. On teada kindlalt, et kirjutati 4 kuud hiljem kui näitab kuupäev kirja all.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui antud kiri on elektrooniline, siis on temast jäänud jälg. Sel juhul on tõenäolisem see, et kirja tegelik kirjutamise aeg ka tuvastatakse.

Kui antud kiri on käsitsi kirjutatud, on tõenäosus väiksem. Kas see õnnestub või mitte, selgub siiski siis, kui vastav ekspertiis tellitakse. Rohkem infot saab selle kohta küsida EKEIst:
http://www.ekei.ee/et/ekei-kui-organisatsioon/kontaktandmed