Politsei

Küsimus: Kas politseinik peab tooma ka põhjuse, et miks minu autot koeraga läbi hakatakse otsima?11.03.2015

Viimasel ajal on igal pool reidid koertega. Kas politseinik peab tooma ka põhjuse, et miks minu autot koeraga läbi hakatakse otsima? Kui mul on absoluutselt kõik korras, kas siis tohib minu autot hakata lihtsalt läbi otsima? Või sisuliselt peetakse kinni, visatakse mind ootele, tuhnitakse auto läbi ja kui selgub, et kõik korras, öeldakse ilusasti head teed?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Sõiduki läbivaatust teostatakse korrakaitseseaduse alusel kui see on vajalik seadusega või seaduse alusel kehtestatud nõuete täitmise tagamisel ohu ennetamiseks, väljaselgitamiseks või tõrjumiseks või korrarikkumise kõrvaldamiseks või kui on alust arvata, et selles on asju, mida võib seaduse alusel võtta hoiule, hõivata või konfiskeerida. Sama seadus näeb ette, et politseiametnik annab isiku soovil selgitusi kohaldatava meetme ning asjaolude kohta. Nimetatud kohustuse täitmise võib edasi lükata nii kaua, kui see on vältimatult vajalik vahetu ohu tõrjumiseks.