Politsei

Küsimus: Millal saab taodelda juhiluba isik, keda karistati joobes juhtimise eest vanglakaristusega?11.03.2015

Tere!
Millal saab taotleda juhiluba isik, keda karistati joobes juhtimise eest vanglakaristusega? On jäänud arusaamatuks need aegumistähtajad. Aru olen saanud ainult rahatrahvi versioonist, et peale rahatrahvi ära tasumist peab mööduma 1 aasta. Kuid vangla karistuse ära kandmisest peab siis mööduma kas 3 aastat või 5 aastat?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Siin tuleb vaadata esmalt KarS § 424 maksimaalset karistusmäära - kuni 3 aastane vangistus. Alla 5 aastane karistus kantakse karistusregistri arhiivi 5 aastat peale karistuse kandmise lõppu vastavalt Karistusregistri seaduse § 24 lg 1 p 8.