Politsei

Küsimus: Kas juhul, kus eestlane ründab teist eestlast Soomes, tegeleb ainult soome politsei või on vaja teha ka Eesti politseile avaldus?04.03.2015

Kas juhtumiga, kus eestlane ründab teist eestlast soomes, tegeleb ainult soome politsei või on vaja tulla teha Eesti politseile avaldus?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui kuritegu pandi toime Soomes, tegeleb sellega Soome politsei. Soomes kehtib Soome õiguskord. Lihtsam on ehk näide: Singapuris on sülitamine keelatud, kuid eestlane läheb sinna, sülitab maha. Selle asjaga tegeleb ikkagi kohalik politsei, mille tegevus lähtub selle riigi seadustest.