Politsei

Küsimus: Mida teha kui tuttav on peksa saanud ja ta ei anna kurjategijaid politseisse?04.03.2015

Tere. Mida teha siis kui tuttav on peksa saanud ja ta ei anna kurjategijaid politseisse? Kuigi mina kõrvaline isik tean, kes teda peksid ja mida nad tegid. Ma ise ei saa ju minna politseisse neid üles andma, kuna minul ei ole tõendeid. Aga kannataunu ei lähe oma vigastusi traumapunkti fikseerima, kuna see, kes teda peksis, töötab ise traumapunktis. Mida teha? Kui mina ise rääkima lähen politseisse, võib mind sama saatus oodata. Minu, kui naisterahva jõud ju meestest üle ei käi. Ning politsei ei suuda pakkuda 24/7 kaitset. Mida ma peaksin tegema?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, kui tegemist on isikuvastase kuriteoga, tuleb avaldus teha isikul, kes on kannatanu. Seega tuleks tal ikkagi endal minna politseisesse. Kui ta sellest mingil põhjusel keeldub (näiteks teda ähvardatakse vms), võiksite Teie vastava teabe politseisse edastada infona. Politsei saab kannatanuga ühendust võtta ja talle selgitada, mis oleks antud juhul lahenduseks, kuhu saab veel pöörduda vigastuste fikseerimiseks jne. Ehk mõtleb kannatanu ümber ning kurjategija saab siiski karistada. Hea on selline info edastada kirjalikult. Vastavad teated registreeritakse ning nende juurde peab tulema politsei poolne lahendus.

Mina pigem soovitan rääkida veel kannatanuga, et ta igal juhul politseisse pöörduks.