Politsei

Küsimus: Kas võõras inimene tohib kasutada teise inimese laste pilte kuskil netis, kui üks lapsevanem pole sellega nõus?11.03.2015

Tere
Tahtsin küsida, kas võõras inimene tohib kasutada, teise inimese laste pilte kuskil neti portaalis, kui üks lapsevanem pole sellega nõus?
Aitäh

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Laste piltide kasutamist reguleerib Isikuandmete Kaitse seadus. Väga palju oleneb ka konkreetsetest asjaoludes, kes kasutab pilti, kus see pilt tehtud on, kelle poolt ja millised tingimused kokku on lepitud. Pildi kasutamiseks piisab ühe lapsevanema nõusolekust.