Politsei

Küsimus: Mida teha kui naabrid kuulavad päevasel ajal muusikat liiga valjult?11.03.2015

Kõrvalkorterisse on kolinud isikud, kes kuulavad pärastlõunasel/õhtusel ajal ehk umbes kella 5-6 paiku kõvasti muusikat. Elame paneelmajas ja tegemist ei ole sellise kuulamisega, et kuuleks ainult bassi, vaid endal seinad värisevad, on kuulda täpselt isegi laulusõnu. Oskate aidata, et kas antud olukorras on mingi lahendus või kaitseb seadus täielikult mu naabrit?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Seadus ei kaitse täielikult Teie naabrit. Esimese asjana võiks naabriga rääkida, ehk on võimalik probleem lihtsalt lahendada. Kui naaber probleemi ei mõista ja oma tegevust jätkab siis tuleks kutsuda patrull. Samuti võiksite suhelda teiste naabritega, selgitamaks välja, kas muusika häirib veel kedagi. Kui häirib, siis saate teha ka avalduse, et oma muusika kuulamisega häirib naaber lisaks Teile ka naabreid X ja Y.