Politsei

Küsimus: Kas on seaduslik salvestada eraviisilist juttu nii, et teine osapool sellest ei tea?27.02.2015

Tere. Kas on seaduslik salvestada eraviisilist juttu nii, et teine osapool sellest ei ole teadlik? Kui telefonis ähvardusena öeldakse: "Ma loodan, et sa sured piinarikkalt" on vaadatav kui ähvardus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie küsimusest järeldan, et jutt käib telefonikõnede salvestamisest. Riigikohus on asunud seisukohale, et enda telefonikõne salvestamine ei ole õigusvastane ja salvestuse kasutamine hilisemalt tõendina on lubatud, kuna see võib olla ainus viis oma õiguste kaitseks.