Politsei

Küsimus: Kas katseajaga kriminaalkaristus jääb mind eluks ajaks saatma või see aegub ka mingi aja pärast?10.02.2015

Tere. Olen kriminaalkorras karistatud KarS paragrahv 263 p 1,4 järgi kvalifitseeritava kuriteo tõttu. Sain (3) kuud vangistust (3) aasta pikkuse katseajaga. Tean, et see karistus peaks ka kunagi aeguma aga millal? Peale aegumist vist kantakse kuritegu arhiivi ja kas see jääb eluks ajaks sinna? Kas saan peale karistusaja lõppemist õppima minna politseiametnikuks, vangivalvuriks- või turvameheks või käib see kuulsus terve elu minuga kaasas? Olgu öeldud, et kriminaalasi sõna otseses mõttes määriti mulle kaela. Tervitades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistuse aegumine vastavalt Karistusregistri seadusele:
§ 24. Registrisse kantud karistusandmete kustutamise tähtajad
(1) Karistusandmed kustutatakse registrist ja kantakse üle arhiivi, kui:
6) tähtajalisest vangistusest või rahalisest karistusest tingimisi vabastamise korral määratud katseaja lõppemisest on möödunud kolm aastat;

Arhiivist seda ei kustutata.

Poltiseiametnikuks saamisel:
PPVS § 40. Isikud, keda ei võeta politseiteenistusse

Teenistusse ei võeta isikut:
1) keda on karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest, olenemata karistusandmete kustutamisest;

Muudel erialadel ei arvestata karistatust kui see on arhiivi kantud.