Politsei

Küsimus: Mida teha mehega, kes elab eaka ema kulul ning joobes olles karjub ning vägivallatseb?10.02.2015

Tere! Mida teha õe isaga, kes elab oma ema kulul ning vägivallatseb ja joob palju. Õe vanaema on omadega väga läbi, kuna kui ta poeg joob, siis ta pressib vanaemalt raha välja ning karjub ja laamendab. Õe isa ei jõua eriti töölegi, kuna joomingud kestavad ka kuu aega järjest. Õe isa on 50-aastane ning õe vanaema 75-aastane. Õe vanaema elab pensioni peal ning tal pole kogu aeg raha pojale anda suitsu jaoks ning vahest ka maalt linna sõitmiseks. Ta küll ütleb, et läheb linna tööle, kuid tegelikult läheb jooma ja harva jõuab tööle.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie poolt kirjeldatud olukord kuulub pigem sotsiaaltöö valdkonda. Politsei saab sekkuda olukorda siis kui on vahetu oht inimese (eeldatavasti siis Teie õe vanaema) tervisele. Näiteks võiks politsei välja kutsuda kui õe isa on joobes ja agressiivne. Muus osas võiksite lahenduste otsimiseks pöörduda oma õe vanaema elukohajärgse sotsiaaltöötaja vastuvõtule.