Politsei

Küsimus: Kas politsei saab taastada facebooki vestluse, mis on mõlema osapoole poolt ära kustutatud (sellest sõltub politseile avalduse tegemine)?02.02.2015

Tere! Kas politsei saab taastada facebooki vestluse, mis on mõlema osapoole poolt ära kustutatud? Isik, kelle telefonis see vaja taastada on, tegi oma telefonile algseadete taastamise! Küsin, kuna siis tean kas pöördun politseisse!

Ette tänades!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Politseil facebookis toimunud vestluse taastamise võimalust endal ei ole, küll aga saame esitada kriminaalmenetluse raames vastava päringu facebookile. Kas kirjavahetus taastatakse, sõltub juba konkreetsest süüteost, mis omakorda sõltub sellest, milline karistus on ette nähtud selle süüteo eest USAs.

Pigem tasub ühel osapoolel endal proovida alla laadida enda facebooki konto ajalugu (leitav seadetesse sisenedes pealehelt) ja kontrollida, kas vestlus jäi sinna alles. Samas, kui tegemist on kuriteoga, siis vestluse kadumine ei pruugi automaatselt tähendada seda, et menetlust pole võimalik läbi viia.