Politsei

Küsimus: Mida teha, kui purjus mees ähvardab oma pereliikmeid tapmisega?27.01.2015

Tere,
Mida teha, kui purjus mees ähvardab oma pereliikmeid tapmisega? Nimelt ähvardab, et omab relva ja võib ükskõik mis ajal tappa, kusjuures ähvardades ütleb ka, et ta ei saa midagi kui ta tapab olles alkoholijoobes. Kuidas kaitsta ennast sellises situatsioonis? Kas purjus ähvardaja võib saada karistust, mis moodi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistusseadustik § 36: tahtlikult või ettevaatamatusest põhjustatud joobeseisund ei välista süüd.

Kui ta teid joobes olles ähvardab ning te tunnete, et teie ja teie lähedaste elu on ikkagi ohus, siis tuleks kutsuda politsei.

Eestis toime pandud tapmistest suur enamus on sooritatud joobes olekus. Süüdlased saavad selle eest kriminaalkaristuse seaduses sätestatud korras.

Kui taolisi ähvardamisi tuleb tihedalt, on aeg mõelda ka enda ohutuse tagamisele sellega, et vägivaldsest isikust eemale pääseda (lahutus, mujale kolimine), sest keegi ei pea elama pidevas hirmus.