Politsei

Küsimus: Kust leida selgitust kuidas mõõdetakse noa pikkust, et see relvaseadusele vastaks?22.01.2015

Tervist! Otsin lisateavet Eesti Vabariigi relvaseaduses paika pandud maksimaalse legaalse noa tera pikkuse kohta. Mind huvitab kuidas täpselt legaalne pikkus (8,5cm) fikseeritakse? Minus tekitab segadust just selle konkreetse taskunoa mudeli disain.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/26599070/para2.jpg

Nimelt noa avamisel moodustub pärast teritatud 8cm pinda sekundaarne näputugi millel omakorda pikkuseks on 7mm. Kas see tähendab, et noa tera on legaalne 8cm või illegaalne ning tsiviilkäibes keelatud 8,7cm?

Ette tänades!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui selle noa tera ei ole vedru- või raskusjõul väljaviskuv, siis on see nuga tsiviilkäibe lubatud. Kui tera aga on vedru- või raskusjõul väljaviskuv siis keelatud. Ehk siis see 0,7mm loetakse tera pikkuse sisse.