Politsei

Küsimus: Millised tagajärjed kaasnevad, kui alaealine jäi alkoholi tarbimisega politseile vahele, kas kooli ka teatatakse?27.01.2015

Tervist,
Mul oli siis esimest korda kokkupuude politseiga. Olen alaealine ja jäin vahele alkoholi tarbimisega. Tunnistan oma viga ja sain kindlasti suure õppetunni sellest seadusevastasest teost. Tahaksin nüüd küsida teilt, mis juhtub veel minuga peale rahalise trahvi (nt kas teatatakse kooli vms)?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui sulle koostati protokoll, siis sellele järgneb tõepoolest rahatrahv kuni 40 eurot. Kooli sellest ei teavitata, küll aga edastatakse lapsevanemale vastav info, seega kodus rääkimisest, kui nad seda millegipärast veel ei tea, sa kindlasti ei pääse. Kui rahatrahv tasutud, siis on see karistus kehtiva karistusena aasta aega karistusregistris. Kui uuesti sama teoga sel ajal vahele jääd, saad suurema karistuse kui eelneval korral.