Politsei

Küsimus: Mis karistus ootab ees isikut, kes on ise oma ID-kaarti võltsinud, muutnud andmeid ja seda ka kasutanud?14.01.2015

Millised karistused ootavad ees isikut, kes on ise oma ID-kaarti võltsinud, muutnud andmeid ja seda kasutanud? Kui suur on rahaline trahv, mis selle eest võidakse määrata?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistusseadustik § 347 ütleb, et tähtsa isikliku dokumendi võltsimise eest on ette nähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus. Tegemist on kuriteoga.

ID-kaart on tähtis isiklik dokument ning ka andmete muutmist loetakse võltsimiseks.