Politsei

Küsimus: Mida teha, kui rahakott, mille kaotasin, on ostukeskuse töötajate poolt uuesti ära kaotatud?27.01.2015

Tere! Minu probleem seisneb selles, et kaotasin oma rahakoti ostukeskusesse ära. Seal asuv suur toidupood (nime praegu ei avalda) leidis selle üles ja kontakteerus minuga. Leppisime kokku aja, millal rahakotile järgi tulen. Kui lepitud päeval sinna läksin, öeldi mulle, et isik, kelle käes on kapi võtmed, kus ka mu rahakott on, pole täna tööl. Nad ütlesid, et võtavad minuga ühendust, kui midagi selgub. Paar päeva helistas mingi mees ja ütles, et kapist on see rahakott kadunud ja et ta maksab siis ise kõik dokumendid kinni. Nüüd, nädal aega hiljem, helistasin sinna ja mulle öeldi, et see mees enam seal ei tööta. Mida ma nüüd tegema peaks?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitan politseisse siiski avalduse teha. Fakt on see, et rahakott leiti ja ta asus poe ruumides. Hiljem seda seal ei olnud. Turvamehe välja pakutud plaan rahakoti sisu hüvitamiseks on küll ilus žest, kuid sellest hoolimata tuleks välja selgitada, mis rahakotist sai.