Politsei

Küsimus: Kui kaua peab ootama, et toimuks alaealiste komisjon?14.01.2015

Kui kaua peab ootama, et toimuks alaealiste komisjon? Kas on mingi kindel aeg, mis aja jooksul peab toimuma komisjon. Ja kes on komisjonil kohal?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Lühike vastus tulenevalt alaealiste mõjutusvahendite seaduse § 14 lg 4: 30 päeva jooksul või see lükatakse edasi vastavalt seaduses ette nähtud tingimustel.

Pikem vastus aga tähendab seda, et komisjoni tähtaeg hakkab lugema hetkest, mil esitatakse vastav taotlus. Rohkem aega võib minna juhtumitega, mida menetleb politsei. Seda eriti näiteks kriminaalasjade raames alaealiste saatmisel komisjoni. Ja alati ei pea ka alaealist sinna saatma, seadus võimaldab ka seda, kuid mittesaatmise otsust ei tehta enne menetluse lõpetamist.

Komisjoni 7 liikmeline koosseis on toodud ülal nimetatud seaduse § 12: haridus-, sotsiaal- ja tervishoiualaste kogemustega isikud, politsei ning volikogu/halduskogu esindajad ja alaealiste komisjoni sekretär. Maavalitsuse juures tegutseva komisjoni üks liige on ka kriminaalhooldusametnik. Nemad koostavad otsuse.