Politsei

Küsimus: Milline on karistus, kui isik omab mokatubakat?09.01.2015

Tere!
Milline on karistus, kui isik omab mokatubakat? Tean, et see on Euroopa Liidus keelatud (va Rootsi). Seega sooviksin teada millised on karistused, maksimumist miinimumini.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Mokatubakas on suitsuvaba tubakatoode. Tubakaseaduse § 24 järgi on keelatud närimistubakast erineva suitsuvaba tubakatoote käitlemine. Tubakatoodete käitlemine (TubS § 6 lg 1) on tubakatoote valmistamine, töötlemine ja pakendamine, tubakatootega kauplemine, tubakatoote hoidmine, ladustamine või edasitoimetamine kaubanduslikul eesmärgil või kaubanduslikus koguses.

Täisealise isiku poolt enda kasutamiseks suitsuvaba tubakatoode omamine Eestis ei ole keelatud.