Politsei

Küsimus: Kui B-kat lubasid ei saa teha, kas siis see piirang kehtib ka A-kategooriale?06.01.2015

Tere!
Sai suvel võetud vastu üks rumal otsus ja mõeldud nagu ikka inimestel kombeks, et "minuga ei juhtu". Tõesti oli üks lühike sõit, aga seadus on seadus ja jäin oma lubadeta sõitmisega vahele (B-kat masin). Kuna enne trahvi maksmist aga ARKi eksamile ei jõudnud (tegemata oli vaid sõidueksam seal), siis nüüd aasta jooksul neid lube teha ei saa.
Küsimuseks aga, kas lubade tegemise piirang kehtib ka A-kategooriale?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, mõlemale kategooriale kehtivad samad reeglid. Täpsem info on kirjas liiklusseaduse § 106. Eksamile pääsemise tähtaegasid tasub üle kontrollida läbi ARKi, et juhtimisõigus esimesel võimalusel siiski endale saada. Laias laastus võiks see olla aasta pärast trahvi tasumist.