Politsei

Küsimus: Kas see on rikkumine, kui teen vale nimega konto ja kasutan suvalist netist võetud pilti?15.12.2014

Tere, tekkis küsimus, kas see on rikkumine, kui teen vale nimega konto, suhtlen seal inimestega, ta küsib minult pilti, ma võtan netist täiesti suvalise pildi ja saadan talle. Ma kirjutasin talle, et see pilt pole minust, aga mingil põhjusel seda ei edastatud talle. Ta teadis juba, et see on valekonto, aga ta oli nõus minuga edasi suhtlema, ja nüüd ütles mulle valetaja ja ähvardab politseiga. See konto sai tehtud napsuse peaga ja deaktiveerin seda juba.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kui selle konto alt ei esinetud reaalse isikuna, siis ei ole see karistatav.