Politsei

Küsimus: Mis saab edasi mootorsõidukist, kui peetakse kinni juht, kellel pole juhilubasid ja sõidukil ei ole kindlustust?15.12.2014

Tekkis selline küsimus, et kui ilma juhiloata mootorsõiduki juhtimisel politsei selle mootorsõiduki kinni peaks pidama, siis kas kehtiva kindlustuse mitte omamisega kaasneb ka mingi karistus? Kuna juhiloa mitte omamisel ei hüvitaks kindlustus ju niikuinii mitte midagi või on see siis lihtsalt põhimõtte küsimus? Ja siis veel selline asi, et mis saab edasi sellest mootorsõidukist kui see tänava ääres kinni peetakse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistus on võimalik määrata ka selle eest, et kindlustus puudus. Sõidukiga on võimalik, et kutsutakse omanik või mõni muu juhtimisõigusega isik järgi või see viiakse valvega parklasse.