Politsei

Küsimus: Kas kummivilinaga kohalt mineku eest võib politseilt karistada saada?09.12.2014

Kui ma linnas avalikul teel autoga kummivilina saatel minema tuiskan ja politsei näeb seda, kas tal on kohe õigus auto lasta puksiiriga ära parklasse viia?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tegemist on liiklusseaduse muu rikkumisega, mille eest võidakse määrata rahatrahv kuni 200 eurot.

Praktikas kasutatakse seda hoiulevõtmise õigust näiteks avaliku korra rikkujate makkide hoiulevõtmisel - pole makki, pole öörahu rikkumist. Tartus on võetud hoiule joobes juhtide sõidukite võtmeid, kuid näiteid juhtidelt võtmete äravõtmise kohta, kelle oskus sidurit kasutada annab soovida, ei ole minuni jõudnud.