Politsei

Küsimus: Kuidas saaksind end kaitsta inimese eest, kes stabiilselt minu e-mailidele ja suhtlusportaali kontodele sisse häkib?05.12.2014

Tere!
Kuidas saaksin end kaitsta inimese eest, kes stabiilselt minu e-mailidele ja suhtlusportaali kontodele sisse häkib? Ütlen siinkohal, et parooli vahetused jmv ei ole tulemust andnud. Soovin teha politseisse avalduse aga kas sellest ka tolku on? Inimene, kes seda teeb, töötab ise Politsei erirühmas. Käitumine on muutunud ahistavaks ja suure tõenäosusega jätkub, kui ma midagi ette ei võta.
Lugupidamisega,

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kui leiate, et teie suhtes on toimepandud õigusrikkumine, siis võite sellest teatada politseile, esitades avalduse.
Kuidas esitada avalduse leiate siit: http://www.politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot

Avalduse juurde lisage tõendid, mis on asjaga seotud.

Mida Te võiksite teha, et kaitsta ennast ja oma internetikontod?
- Uuesti vahetage parool;
- Parool peaks olema võimalikult keeruline;
- Erinevatel kontodel kasutage erinevad paroolid;

Seejärel soovitan ka lõpetada kõik aktiivsed seansid ehk välja logida igalt poolt, kust olete varem oma kontodele sisse loginud. Näiteks Facebookis leiate tegevuse/aktiivsuse lõpetamise võimaluse turvalisuse seadetes, vajutades „Kust olen sisse loginud“ ja seejärel „End all Activity“.

Viimase võimalusena võin soovitada vahetada oma e-posti aadressi ja sotsiaalvõrgustiku konto.