Politsei

Küsimus: Kuidas käitub politsei diplomaatilise puutumatusega isikutega?15.12.2014

Tere
Mind on juba päris pikalt huvitanud, et mis piirangud on politseil diplomaatilise puutumatusega isikutega tegelemisel ja kinnipidamisel? Tükk aega tagasi oli päris populaarne, et vene saatkonna töötajad sõitsid saatkonna autodega purjuspäi ringi ning meediast jäi mulje, et politsei nagu seaduslikult ei saagi eriti midagi teha. Või kui näiteks peaks juhtuma, et purjus saatkonna tööline linnas valimatult lihtsalt laamendab? Lisaks veel, et kas vastab tõele, et saatkonna sõiduk võib tuimalt nn. "kõik puhuvad" reidist läbi sõita või siis ignoreerida liikluspolitsei peatumismärguannet? Mind huvitab väga, et kuidas politsei sellises olukorras käitub/tegutseb?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tõsi, et diplomaatilist puutumatust omavad isikud omavad ka teatud eriõigusi, siiski ka kohustusi. Muude kohustuste hulgas peab diplomaat kinni pidama asukohariigi seadustest. Kindlasti ei või saatkonna sõiduk "tuimalt" kõik puhuvad reidist läbi sõita või ignoreerida peatumismärguannet.