Politsei

Küsimus: Kas alaealisel on mõistlik avaldus esitada või mitte, kui mind lõi täisealine mees?28.11.2014

Tere
Eile tungis mulle (olen alaealine) kallale üks täisealine noormees, kes lõi mind nii kõhtu kui näkku. Mina talle vastu ei hakanud ning vastu ei löönud. Selle käigus toimus ka sõnasõda. Põhjuseks sellisele käitumisele võisid olla noormehe ja minu hea sõbra halvad suhted ning see, et me tegime noormehele nö. nalja kõne. Kas mul on õigus minna politseisse ja avaldus kirjutada? Mis selle noormehega siis juhtuks? Küsimus tekkis just sellest, et see noormees võttis seda kõnet liiga isiklikult ja tuli kätega vehkima.
Aitäh

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui sa oled vähemalt 14aastane võid vabalt selle avalduse ka ise teha. Muudel juhtudel soovitakse enamasti, et vanem teeks selle.

Löömise kohta on igal juhul õigus teha avaldus ja isik saab selle eest ka karistada. Siinkohal ei ole oluline, et sellele eelnes teie omavaheline sõnasõda. Kui tema ei löönud sind enda kaitsmiseks, vaid soovis sellega haiget teha, on ta igal juhul süüdi.